ورود سپاهی و بسیجی و خوک وزالو ونماینده مجلس ممنوع میباشد

Sep 20, 2010

بعضی ازبلاهایی که یک رئیس جمهور میتواند بر سر یک کشور بیاورد

آیا میدانید که اگر شخصی ۲۰۰ سال عمر کند و هرماه ده میلیون تومان خرج کند، در طی ۲۰۰ سال به ۲۴ میلیارد تومان نیاز خواهد داشت؟

آیا میدانید که رییس آخرین دولت جمهوری اسلامی توانسته در مدت پنج سال ۳۴۰ هزار میلیارد تومان را از درآمدهای نفتی بر باد دهد؟ (بانک مرکزی - وزارت نفت - روزنامه سرمایه ۱۷/۱۲/۸۷ و ۰۶/۰۳/۸۸)

آیا میدانید که در طول تاریخ ۴۰۰۰ ساله ایران هیچوقت این ثروت برای ایران بوجود نیامده بود؟

آیا میدانید که در جنگ ۸ ساله؛ سالانه بطور متوسط ۱۲۵ میلیارد دلار خسارت به کشور وارد شد، اما عملکرد يكي آخرین دولت باعث شد سالانه ۱۸۸ میلیارد دلار خسارت به کشور زده شود؟

آیا میدانید خسارت آخرین دولت در اقتصاد، حدود ۷۵ درصد جنگ ۸ ساله با صدام بوده و خسارت های اجتماعی، علمی و معنوی و فرهنگی و سیاسی آن قابل محاسبه نیست؟

آیا میدانید که همان دولت، گاز را از کشور ترکمنستان ۳۵۰ دلار در هر هزار متر مکعب می خرد و به ترکیه ۲۰۰ دلار می فروشد؟ و آیا میدانید که پیشنهاد ترکمنستان ۱۴۰ دلار بود، اما پس از طولانی شدن مذاکرات، نهایتاً قرارداد۳۵۰دلاری منعقد شد؟ (روزنامه سرمایه ۱۴/۱۰/۸۷)

آیا می دانستید در آشفته بازار بعد از انتخابات سال 1388 و تقلبهای گسترده انجام شده در آن و سپس دستگیریها و آزار و اذیت دانشجویان و مردم و نقض بیشتر آزادی های مدنی و حقوق بشر در کشور ،خروج جوانان تحصیلکرده(لیسانس و بالاتر) از کشور چهل و هشت درصد افزایش داشته است و به میزان شگفت انگیز دو و نیم میلیون نفر رسیده است.(بولتن داخلی سازمان گذرنامه- اردیبهشت ماه 1389 و نیز گزارش محرمانه سازمان ملی جوانان)

آیا میدانید که ۴۴ درصد درآمد های نفت، گاز و پتروشیمی کشور در پس از انقلاب، در طی دوره ۴ ساله ریاست جمهوری کدام رييس دولت اتفاق افتاده است؟ (وزارت نفت - بانک مرکزی - روزنامه سرمایه ۱۷/۰۲ و ۰۶/۰۳/۸۸)

آیا میدانید که لایحه چند همسری را کدام دولت به مجلس تقدیم کرده بود تا بصورت قانون درآید؟ (سایت رسمی مجلس)

آیا میدانید که ساخت پالایشگاه های نفت در آخرین دولت،‌سالانه ۵/۱ درصد پیشرفت داشته و با این حساب ۶۷ سال طول می کشد تا این پالایشگاهها ساخته شوند؟(بولتن داخلی اداره محاسبات وزارت نفت-روزنامه سرمایه۱۴/۰۲/۸۸)

آیا میدانید که مهندس میر حسین موسوی در زمان جنگ از محل صرفه جویی برنج یارانه ای، پالایشگاه آبادان را در در طی ۹۸ روز به بهره برداری رساند؟(سایت کلمه)

آیا میدانید که دارندگان سهام عدالت بابت قسط های دو سال ۸۶ و ۸۷ حدود ۲۰۰هزار تومان به همان دولت بدهکارند، اما همان دولت برای جمع آوری رای، ۸۰هزار تومان سود آنها را پرداخت می کند و پس از به قدرت رسیدن، اقساط را دریافت خواهد کرد؟ (روزنامه سرمایه یکی از شماره های اردیبهشت)

آیا میدانید به علت اینکه شرکت های زیان ده را به شرکت های سهام عدالت داده اند، سهام عدالت فاقد سود بوده، اما همان دولت برای عوامفریبی سودی پرداخت می کند؟ (روزنامه سرمایه یکی از شماره های اردیبهشت- تفاسیر بسیاری از وبلاگها و وبسایت های اقتصادی)

آیا میدانید که در بازارهای خرید و فروش سهام، سهام عدالت پانصد هزار تومانی را حتی به ۵۰۰ تومان نمی خرند؟ (بروید امتحان کنید)

آیا میدانید که گرانی لجام گسیخته در جامعه، که نتیجه سیاست های اقتصادی همان دولت است باعث شده، ارزش حقوق ۷۰۰ هزار تومانی امروز مانند حقوق ۲۰۰هزار تومانی سال ۸۴ باشد؟

آیا میدانید طبق آمار بانک جهانی، فساد در دستگاههای دولتی ایران در طی ۴ سال همین دولت، ۶۵ رتبه اضافه شده و به ۱۴۱ در بین ۱۹۴ کشور دنیا رسیده است؟ (صندوق بین المللی پول – نیوزویک شماره ماه می 2009- روزنامه سرمایه ۰۶/۰۲/۸۸)

آیا میدانید در دوره ریاست آخرین دولت جمهوری اسلامی میزان صادرات نفتی و غیر نفتی کشور به پایین ترین حد خود در سی سال گذشته رسیده است؟(گمرک جمهوری اسلامی- شهریورماه 1389)

آیا میدانید که اعتبار گذرنامه ایرانی در بین ۱۹۴ کشور جهان به رتبه ۱۹۳ رسیده و فقط یک کشور وضع بدتری نسبت به ما دارد؟ (آمار صندوق بین المللی پول،گزارش سال 2010 - روزنامه سرمایه ۰۶/۰۲/۸۸)

آیا میدانید عملکرد همان دولت در بانک های کشور، آنها را به پرتگاه ورشکستگی کشانده و آیا میدانید که ورشکستگی بانکها در هر کشوری از خطر جنگ بالاتر است؟ (دنیای اقتصاد ۰۳/۱۲/۸۷ و روزنامه سرمایه ۰۶/۰۲/۸۸)

آیا میدانید که میزان بدهکاری داخلی و خارجی آخرین دولت به مرز باورنکردنی 127 میلیارد دلار رسیده است؟(روزنامه مردمسالاری-سایت کلمه)

آیا میدانید که در آخرین دولت میزان نرخ رشد اقتصادی کشور به "صفر درصد" رسیده است؟(آمار نمایندگان مجلس در تاریخ 21 تیرماه 1389 و نیز آمار سه ماهه اول بانک مرکزی جمهوری اسلامی)

آیا میدانید که امارات و قطر از میدان های گازی مشترک سالانه بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان گاز بیشتر برداشت می کنند و عدم سرمایه گذاری ایران در دولت نهم منجر به این شده که همسایگان شمالی و جنوبی منابع و ثروت مردم ایران را به یغما ببرند و همچنین اهمیت این موضوع کمتر از واگذاری خاک ایران به بیگانگان نیست؟ (وزارت نفت - روزنامه سرمایه ۲۱/۰۲ و ۱۰/۰۲/۸۸)

آیا میدانید عملکرد تنش زای سیاست خارجی کدام دولت باعث شده كه:

1- تحریمهای بین المللی امکان تکمیل طرح های نفت و گاز و پتروشیمی و سایر صنایع را غیر ممکن كند. 2- باجهای فراوانی در نفت و گاز و انرژی اتمی و حتی در زمینه حقوق ایران در دریای خزر به روسیه داده شود . 3- امکان انتخاب ایران برای عقد قرارداد با شرکت های معتبر و مهم نفت و گاز دنیا از دست برود و بجای آن شرکت های دست چندم چینی و روسی و حتی ویتنامی و اندونزیایی با تکنولوژی عقب افتاده جایگزین آنها شود. 4- طرح ها و کارخانه های جدید ایجاد نشود و مسیر رشد و توسعه کشور بسته شود . 5- و صدها فرصت ثروت و درآمد و میلیون ها شغل از دست برود؟ (بانک مرکزی - بانک جهانی - روزنامه سرمایه ۰۲/۰۳/۸۸) ۱- کالاهای وارداتی ۴۲ هزار میلیارد تومان گران خریداری شود .

آیا میدانید در سیاست خارجی دولت با چه کشور هایی در ارتباط است ؟کشورهایی مانند جزایر کومور که دولت آنها حتی پول بلیط هواپیما ندارد و با خرج ایران به کشور ما می آیند؟

آیا میدانید رييس دولت در سفر به کنیا (کشور آفریقایی) پیشنهاد داده که ایران حاضر است نفت را با ۳۰ درصد تخفیف بفروشد؟ (اکونومیست شماره های مربوط به اسفند ماه ۸۷)

آیا میدانید یک رئیس جمهور در دنیا به عنوان دکور و نماد یک ملت و کشور مطرح است و لحن صحبت و برخوردهای آقای رييس جمهور همان دولت باعث شده نگاه جهانی به ایران، یک نگاه منفی و نامناسب باشد؟

آیا میدانید که بسیاری از کارخانه هایی که رييس دولت در دو سال اول ریاست جمهوری خود افتتاح کرد بین ۶۳ تا ۹۵ درصد آنها در زمان رييس دولت قبلي ساخته شده بودند؟ (روزنامه سرمایه ۲۹/۰۲/۸۸)

آیا میدانید که تعدادی از پروژه ها و طرح ها و کارخانه ها در زمان دولت قبلي به بهره برداری رسیده و آن زمان افتتاح شده بود ، اما وزرای همان دولت دوباره آنها را افتتاح می کنند؟ (روزنامه سرمایه ۲۹/۰۲/۸۸)

آیا میدانید که همان دولت شروع حفاری و ساخت تونل البرز را در راه آهن اصفهان - شیراز با نشان دادن تونل دیگری، به عنوان اتمام و بهره برداری به ملت گزارش داد و ملت را فریفت؟ (اعتماد ۱۰/۰۲/۸۸)

آیا میدانید در كدام دولت هزاران میلیارد تومان از درآمد های نفتی به خزانه واریز نشده و مشخص نیست که چه شده است؟ (روزنامه سرمایه ۰۱/۰۲/۸۸ وگزارش دیوان محاسبات مربوط به سال 88 و 87)

آیا میدانید که برای صادرات میوه ایران، هواپیمایی جمهوری اسلامی عوارض سنگینی میگیرد، اما برای واردات میوه عوارض پایین؛ و نتیجه این امر آن شده که میوه های خارجی باعث ورشکستگی باغداران و کشاورزان شود؟ (روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و۲۹/۰۱/۸۸)

آیا میدانید که برای مدت کوتاهی ایران به خودکفایی درتولید گندم رسید اما سیاست های دولت باعث شد كه درسال ۱۳۸۷ با ۵ میلیون تن واردات یکی از بزرگترین وارد کنندگان گندم جهان شده ایم؟ (روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و ۲۹/۰۱/۸۸)

آیا میدانید که توسط کدام دولت در طی حدوداً چهار سال فقط ۲۱۰۰ واحد مسکن مهر ساخته شده (یعنی سالانه ۵۲۵ واحد) (سایت مسکن مهر - وبلاگ مهندس عبدالعلی زاده - و یکی از شماره هایاردیبهشت روزنامه سرمایه) و با این روند برای رفع مشکل مسکن مردم و جوانان بیش از ده هزار سال زمان لازم است !

آیا میدانید به اعتراف مسئولان همین دولت و نظر کارشناسان طرح هایی مانند مسکن مهر، بنگاههای زود بازده، اشتغال سریع و سهام عدالت همگی طرح های شکست خورده اند و تقریباً هیچ نفعی برای ملت نداشته و دولت با تبلیغات فراوان از طریق تلویزیون و رادیو توانسته نظر مردم را جلب کند؟ (روزنامه سرمایه و خبر۲۸/۰۲/۸۸)

آیا میدانید در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردي دولت، رييس همان دولت با راه اندازی دوره های چند ماهه به تعدادی از همکاران دولتی، مدرک فوق لیسانس داده می شود . این در حالی است که در دانشگاهها برای گرفتن مدرک فوق لیسانس بایستی حدود دو سال وقت صرف کرد؟ (روزنامه سرمایه ۲۰/۰۲/۸۸)

آیا میدانستید که میزان قاچاق سازمان یافته در کشور(به غیر از قاچاق مواد مخدر) امسال به مرز نوزده میلیارد دلار رسیده است؟(رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی-خبرگزاری فارس شهرویر هشتاد و نه)

لطفا شما هم از گندهایی که ایشون(ا.ن و دارو دسته) به مملکت زده اند بگویید تا به مطلب اضافه شود...

11 comments:

 1. دوستانی که ایران هستند میشه بگن که آیا این وبلاگ توی ایران فیلتره ؟

  ReplyDelete
 2. محشر بود رفیق...کارت خیلی درسته

  رضا از ایران

  ReplyDelete
 3. ahmadgreen12377@yahoo.comSeptember 20, 2010 at 6:54 AM

  ba salam, aya mishe vaseye man ye davat nameye balatarin befrestid?

  ReplyDelete
 4. http://iranpressnews.com/source/083436.htm

  ReplyDelete
 5. http://alef.ir/1388/index.php?option=com_content&task=view&id=82647&Itemid=99999999&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+AlefDotir+(Alef+dot+ir)

  ReplyDelete
 6. http://iranpressnews.com/source/083374.htm

  ReplyDelete
 7. http://www.greencorrespondents.com/2010/09/blog-post_19.html

  ReplyDelete
 8. خوشم میاد که رفرنس هم دارید

  ReplyDelete
 9. عالی بود ؛ بی شرفی وقتیست که میخواهند دوباره به یه همچین افرادی رای داده شود.

  ReplyDelete
 10. سلام به عزیز گرامی

  مطلب بسیار حوبی بود و از آن زیباتر لگوی بلاگت بود . فقط عزیز بالای وبلاگ نوشتی ورود سپاهی و بسیجی ... البته من هم از این دو عنصر بیزارم و خیلی از شیرپاک خورده ها رو دیدم با سابقه 19 سال توی بسیج بعد از انتخابات از آن جدا شدند وخیلی از پاسدارها هم هستند که به جنبش هم صدا هستند ولی در چارت نظامی گیر کرده اند ... البته من خودم ماهها توی زندان سپاه بودم و سپاه چند شکایت از من داشته ولی هنوز بغض من باعث نشده همه شونو به یک چشم نگاه کنم

  موفق باشی

  ReplyDelete
 11. ba salam
  dooste azizi porside bood ke dar IRAN in weblog filter hast ya na...
  bayad begam hamoontor ke fekr mikardin ba eftekhar elam mikonam ke bale filter hast...

  pa na pa...

  ReplyDelete